SBE

Stowarzyszenie Branży Eventowej (SBE) zostało założone w 2010 r. w celu wspierania rozwoju rynku eventowego w Polsce. Obecnie pod jego skrzydłami rozwija się ponad 40 agencji, obiektów eventowych i podwykonawców. Stowarzyszenie działa jako platforma umożliwiająca wymianę doświadczeń biznesowych, wiedzy, narzędzi promocji i kontaktów. Jego ważnym filarem jest Rada Etyki Biznesowej, czuwająca nad standardami współpracy biznesowej w przestrzeni eventowej.

SBE inicjuje również działania wspierające rozwój edukacji w event marketingu – jest inicjatorem pierwszego w Polsce rocznego Studium Event Management, nowego kierunku studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Tym samym wzięło odpowiedzialność za rozwój i promocję eventu jako skutecznego i wymiernego narzędzia biznesowego. Kreuje również zawód event managera, który coraz prężniej rozwija się w Polsce.

Stowarzyszenie organizuje i patronuje najważniejszym wydarzeniom branżowych w kraju. Wśród nich są szkolenia, warsztaty i konferencje. Sztandarowym projektem Stowarzyszenia jest Event Biznes, którego Radę Programową tworzy 22 ekspertów z działów PR i Event Management czołowych marek na polskim rynku, uniwersytetów oraz instytucji pozarządowych.

Stowarzyszenie chętnie zrzesza się również z innymi organizacjami wspierającymi branżę eventową, również w przestrzeni międzynarodowej, promuje polskich ekspertów w dziedzinie organizacji wydarzeń i buduje relacje z instytucjami pokrewnymi w całej Europie. 

Polzak 2019RAPORT 17

 

Partnerzy
Partnerzy medialni