powrót do listy wydarzeń

Konferencja Polzak Marketing 2022

  • Ikona komentarzy

    Rynek zmian. Marketing w transformacji

  • Ikona mapyAGORA ul. Czerska 8/10 Warszawa. Wydarzenie całodzienne, na żywo.
  • Ikona daty17.11.2022 r.
  • Ikona kosztu

    Kup bilet na https://forms.gle/fStcNmtYXSTJ8VSU8

    Bilety dla członków SAR i PSML: 630 zł netto

    Pozostałe bilety: 700 zł netto

Dziękujemy, że byliście z nami!

10 tematów, 14 prelegentów, 119 uczestników!

Zobacz minirelację na https://www.linkedin.com/feed/update/urn:li:activity:7001514485890854912

Dziękujemy za 6 edycję Polzak Marketing 2022. Rynek zmian. Marketing w transformacji.

 

 

 

Dziękujemy partnerom za tegoroczną edycję!

Organizatorzy:
Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR
Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Logistyki i Zakupów PSML

Partnerzy:
IAA Polska. Międzynarodowe Stowarzyszenie Reklamy
LiveAge
spice4space
Ministry of Creativity

Partnerzy medialni:
Rzeczpospolita
Wirtualne Media
MeetingPlanner.pl
Media Marketing Polska
NowyMarketing.pl 
BRIEF
Marketing przy Kawie
THINKTANK

Prowadząca konferencję: Magdalena Kondas, redaktor naczelna MeetingPlanner.pl.

Zdjęcie wydarzenia

Program Polzak Marketing 2022

9:00-9:15

Start konferencji

Powitanie uczestników i otwarcie konferencji.

Paweł Tyszkiewicz

Paweł Tyszkiewicz

Dyrektor Zarządzający SAR

59 lat, Magister Filozofii, pracował jak konsul (1991-1996) w Los Angeles i Montrealu. Założyciel i Dyrektor Generalny (1996-2000) firmy Polonia Cup - organizator Mistrzostw Polski w Wyścigach Motocyklowych i importer motocykli Ducati. Pracował (2000-2003) jako manager i trener w firmach szkoleniowych Cedho i Chiltern. Od 2003 zarządza Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej SAR. W latach 2005-2021 członek zarządu ZKDP, w latach 2007-2009 Prezes Rady Reklamy. Od 2010 jest członkiem Komitetu Krajowych Stowarzyszeń EACA - Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Komunikacji Marketingowej z siedzibą w Brukseli. Od 2021 Przewodniczącym Rady Partnerów Effie.

Mariusz Gerałtowski

Mariusz Gerałtowski

Prezes Zarządu PSML

Lider funkcji i organizacji, pasjonat rozwijania talentów i zespołów. Absolwent MBA z ponad 25 letnim doświadczeniem w korporacjach (P&G, Pepsico, GSK, Novartis, Fujitsu) i globalnymi odpowiedzialnościami za zakupy Marketingowe. Przez 8 lat pracował w Szwajcarii, kierując funkcją na poziomie regionu (Emerging Growth Markets, Europe) oraz globalnym. Realizował transformacyjne programy dla funkcji zakupowych, buduje i realizuje strategie dla organizacji i przedsięwzięć w ramach PSML. Ma głęboką wiarę w kapitał ludzki i aspirację budowania z Polski centrum kompetencji łańcucha dostaw na skalę Europy. Jako prezes zarządu PSML zainicjował między innymi programy angażujące środowisko biznesowe w procesy edukacyjne jak Top Young 100, czy program Dialog IT budujący nowy model kompetencji uczestników procesów przetargowych.

9:15-10:00

Panorama rynku mediowego 2022

Inflacja w mediach, aktywność reklamowa marek podczas wojny, wydatki na reklamę vs decyzje konsumentów w kryzysie, nowe modele sprzedaży mediów.

Krajobraz po wprowadzeniu nowego panelu telemetrycznego, DAI, refarming, potencjał reklam w e-commerce i na VOD.

Raporty, analizy i porównania.

 

Czyli wszystko, co o rynku reklamy 2022 i 2023 powinien wiedzieć reklamodawca.

 

Iwona Jaśkiewicz-Kundera, Chief Investment Officer, Publicis Groupe Polska

Iwona Jaśkiewicz – Kundera

Iwona Jaśkiewicz – Kundera

Chief Investment Officer Publicis Groupe Polska

Rozpoczęła karierę w branży marketingowej w 1999 r. dołączając do agencji mediowej Optimedia. W 2002 r. została dyrektorką działu zakupu mediów. W 2014 r. objęła stanowisko Chief Buying Officera w ZenithOptimedia Group. Od 2016 r. pełniła funkcję Chief Buying Officera w Publicis Media, by w 2018 r. awansować na stanowisko Chief Investment Officera i członka Zarządu Publicis Groupe. Kieruje blisko 100 osobowym zespołem, który tworzy i realizuje strategie negocjacyjne i handlowe, buduje portfolio własnych produktów mediowych dla Agencji i Klientów grupy (APEX), zajmuje się działaniami reklamowymi w modelu programmatikowym (PM Precission) i realizuje bezpośredni zakup kampanii telewizyjnych dla wybranych reklamodawców (BET).

10:00-10:35

Czy zaangażowanie społeczne może być efektywne w komunikacji? CASE STUDY kampanii YES “Jestem kobietą”.

Co jest ważne w czasach wrażliwości społecznej – komunikacja oparta o racjonalne argumenty czy wzbudzająca emocje i angażująca społecznie?

Jak wyglądał proces wyboru partnera do współpracy z marką YES?

Jak powstała kampania YES: potrzeba, insight, idea kreatywna i rozwiązanie.

Kampania i jej efekty z porównaniem do okresu pandemii.

Nagrody KTR i Effie – podsumowanie.

 

Marcin Gaworski, CEO & PARTNER, 180heartbeats + JUNG v. MATT

Magdalena Kozanowska, Managing Director & Partner, 180heartbeats + JUNG v. MATT

Marcin Gaworski

Marcin Gaworski

CEO & PARTNER, 180heartbeats + JUNG v. MATT

Partner, współzałożyciel niezależnej agencji kreatywnej 180heartbeats + Jung v Matt. Najlepszej agencji kreatywnej w Polsce (KTR 2022 i 2020), 2giej najlepszej agencji Effie 2022, 10. najlepszej niezależnej agencji reklamowej na Świecie (Cannes Lions 2019), AdMan X-lecia w plebiscycie Ad/WoMen 2021. Partner filmowego domu produkcyjnego F25. Współtwórca start-upu NapoleonCat, ekspert ds. internetu i mobile w inkubatorze BonusCard, członek rady ekspertów ośrodka dialogu i analiz ThinkTank, Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Agencji Reklamowych. Aktywny promotor i wykładowca marketingu internetowego jako ważnej gałęzi gospodarki oraz ciekawej pracy dla młodzieży.

Magdalena Kozanowska

Magdalena Kozanowska

Managing Director & Partner - 180heartbeats + Jung v Matt

Absolwentka SGH i Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Od 25 lat związana z reklamą i marketingiem. Od 2018 roku dyrektor zarządzająca i partner 180heartbeats + Jung von Matt.  Prowadzone przez nią zespoły zdobyły ponad 60 nagród i wyróżnień w konkursach branżowych w Polsce i na świecie, m.in. Agencja Roku 2020 i 2022 KTR, Best of Communication i Best of Cherity KTR, Effie, Golden Dragon (Agencja Roku 2018) na Golden Drum, Mixx Awards, Innovation Awards, One Show, D&AD i wiele innych. Członkini komitetu Effie 2019, jurorka Effie w kategoriach Longterm oraz React & Sustain 2020. Jurorka Innovation Awards 2015. Prelegentka Forum IAB 2022 oraz jurorka EuroEffie 2022. Doświadczenie marketingowe zdobywała w Leo Burnett, Saatchi&Saatchi oraz J. Walter Thompson, gdzie zakwalifikowała się do międzynarodowego programu „Hi Potential Leadership” sieci WPP (jako jedna z 3 pracowników w regionie CEE i jedna z 48 pracowników na świecie).

10:35-10:50

Przerwa kawowa i networking

10:50-11:25

Zrównoważony rozwój – epidemia idei – co to takiego ESG i dlaczego nie można go już dłużej ignorować?

Zrównoważony rozwój – epidemia idei – co to takiego ESG i dlaczego nie można go już dłużej ignorować?

Nowa rzeczywistość dla firm i łańcucha dostaw.

Ryzyka i szanse dla wielkich i małych firm ze zrównoważoną strategią.

Jak ignorowanie lub zaangażowanie w ESG może się przyczynić do kryzysu marki lub zbudowania wartości biznesu?

Co na to konsumenci?

Przykłady firm, wyniki badań konsumenckich, nowe modele biznesowe i regulacje (CSRD, taksonomia, CRDD, ROP). 

 

dr Marta Karwacka, Senior Manager, Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte

dr Marta Karwacka

dr Marta Karwacka

Senior Manager, Sustainability Consulting, Deloitte

Socjolożka biznesu, Liderka Zrównoważonego Rozwoju wg. Forbes Women. od 17 lat zawodowo związana z tematem zrównoważonego rozwoju. Wspiera duże firmy w transformacji ESG m.in.  w budowaniu strategii ESG (environmental, social i governance), raportowaniu, wdrażaniu cyrkularnych rozwiązań i w komunikacji z rynkiem. Od 2014 roku na blogu How to Wear Fair promuje temat odpowiedzialnej mody i zrównoważonej konsumpcji, a jej zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze mody zostało wyróżnione przez Magazyn ELLE statuetką ELLE Style Awards 2018. Wykłada na studiach podyplomowych m.in na Akademii Leona Koźmińskiego, jest jurorką wielu konkursów poświęconych odpowiedzialnej konsumpcji, cyrkularnej gospodarce czy społecznej odpowiedzialności biznesu. W 2013 roku jej praca doktorska na temat współpracy międzysektorowej otrzymała I nagrodę w prestiżowym  konkursie Verba Veritatis. Jest autorką pierwszej na polskim rynku książki poświęconej współpracy firm z organizacjami pozarządowymi przy projektach zaangażowanych społecznie i środowiskowo  ("Siła współpracy”). Współtworzyła pierwszą w Polsce inicjatywę promującą circular economy - Koalicję na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY.

11:30-12:05

Brands for Good

9 zrównoważonych zachowań w kierunku nowego stylu życia.

Czy my konsumenci postępujemy odpowiedzialnie?

Jakie postawy prezentujemy? 

Jaką mamy motywację do zmiany i jakie są nasze oczekiwanie wobec marek, które znamy i których używamy?

Wyniki badania Socio-Cultural Trend Tracker 2022. 

 

Jan Mosiejczuk, Strategy, Brand and Communication Expert, Sustainable Brands Poland
Mateusz Głowacki, Dyrektor Badań Ilościowych, IPSOS Poland

 

Jan Mosiejczuk

Jan Mosiejczuk

Strategy, Sustainable Brands - Brand and Communication Expert

Ponad 25 lat doświadczenia w mediach, reklamie i transformacji marek. Dyrektor strategii i planowania, doświadczony menedżer i lider zespołów o udokumentowanych rezultatach w tworzeniu marek i skutecznych kampanii dla sektorów FMCG, telekomunikacji, motoryzacji, bankowości (Dentsu, Carat, Grey, Saatchi&Saatchi, Y&R, Leo Burnett, Publicis). Stał na czele zintegrowanych zespołów i projektów realizowanych w Polsce i Europie Centralnej. Autor wielu koncepcji kreatywnych, wyróżniających się briefów kreatywnych, koncepcji produktów i platform komunikacyjnych. Zna i w praktyce stosuje narzędzia oraz metody badawcze i projektowe. Tworzył strategie komunikacji i reklamy dla wiodących kampanii CSR i Projektów Społecznych w Polsce – w tym dla Danone „Podziel się Posiłkiem”; Amnesty International - #uwolnijprawde; Centrum Praw Kobiet - „STOP Kobietobójstwu!”; Fundacja Dzieci Niczyje - ”Dziecko w sieci”. Pasjonat brandingu i komunikacji, komentator i opiniodawca rynku mediów i reklamy w Press, Forbes, M&MP, TVP, Brief, Marketer+, serwis finansowy Reuter’s. Wykładowca akademicki WSZ/POU w Katedrze Marketingu i Reklamy.

Mateusz Głowacki

Mateusz Głowacki

Dyrektor Badań Ilościowych, IPSOS Poland

Psycholog (absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UW). W badaniach od roku 2003, z krótką przerwą na rok w dziale marketingu po stronie klienta (Mars, Inc.). Przez ponad 3 lata mieszkał i pracował w Pradze; mówi płynnie po czesku. W Ipsos przez 5 lat kierował działem badań reklamy. Aktualnie specjalizuje się w strategicznych badaniach marki, badaniach innowacji i badaniach procesów zakupowych. Doświadczony moderator warsztatów aktywacyjnych i kreatywnych.

12:05-12:55

Lunch i networking 

12:55-13:30

Sustainable Marketing – rola marketingu w kształtowaniu zrównoważonego stylu życia?

Zrównoważony rozwój napędza biznes i innowacje, a także wydajność operacyjną, mniejsze zużycie energii i zmniejszenie odpadów. To właśnie rolą marketing jest opowiedzieć o tym odbiorcom i światu w wiarygodny i autentyczny sposób.

Ad Net Zero i Sustainable Brand Book – co robić a czego unikać?

Czyli o marketingu odpowiedzialnym i zrównoważonym w dobie kryzysu klimatycznego i energetycznego.

 

Tomasz Pawlikowski, Member of Global Advisory Board Sustainable Brands

Tomasz Pawlikowski

Tomasz Pawlikowski

Sustainable Brands - Member of Global Advisory Board

Pionier branży marketingowej i reklamowej w Europie Środkowej i Wschodniej. W czasie swojej ponad 30 letniej kariery pracował dla największyc globalnych marek i zarządzał agencjami Publicis, Optimedia, Leo Burnett i Saatchi & Saatchi tworząc struktury Publicis Groupe, jednej z największych grup komunikacyjnych na świecie. Zarządzane i inspirowane przez niego organizacje w innych krajach przekształciły się w czołowych graczy komunikacyjnych na swoich rynkach. Pozyskał dla Grupy wiele talentów i niezależnych agencji, które stały się częścią tej organizacji. W ostatnim czasie budował innowacyjne rozwiązania w różnych wymiarach biznesowych, w tym e-commerce. Indywidualnie pomaga zarządom marketerów i menedżerom C-Level. Dziś, po długiej karierze, poświęcił swój talent i wiedzę operacyjną na zrównoważoną transformację marek. Wierzy w kluczową rolę marki w inspirowaniu i zmienianiu otaczającego nas świata, aby chronić go dla następnych pokoleń. Nieustannie poszukuje również sposobów angażowania konsumentów w podróż transformacji marki, ponieważ obie strony mają wzajemny, silny wpływ na ten proces. Jest absolwentem Psychologii, Zarządzania i Executive Business Coaching.

13:30-14:05

Szanse i wyzwania programatycznego i automatycznego zakupu mediów

Specyfika zakupu programatycznego w kontekście wyzwań zarówno zakupów, jak i marketingu. 

Praktyczne ujęcie zakresu nowoczesnych systemów zakupowych w polskich realiach rynkowych.

Praktyczne wskazówki, w jaki sposób podchodzić do zakupu usług na platformach do zakupu automatycznego.

 

Jacek Dzięcielak, CEO DGTAL - Media Management & Consulting

Jacek Dzięcielak

Jacek Dzięcielak

CEO DGTAL - Media Management & Consulting

Jacek Dzięcielak jest jednym z uznanych autorytetów na polskim rynku mediowym. Od 6 lat prowadzi firmę DGTAL Sp. z o.o., która specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie na rzecz podmiotów wymagających efektywnych rozwiązań w zakresie: zapewnienia skutecznej komunikacji mediowej, strategii mediowych oraz optymalizacji kosztu zakupu mediów - we wszystkich mediach, ze szczególnym uwzględnieniem mediów digital. W ramach DGTAL realizował projekty strategiczne, doradcze oraz szkoleniowe między innymi dla takich firm jak: Google, Allegro, Play, Castorama, Bayer, Polsat Media, Kompania Piwowarska, Philips, Komfort czy Wawel. Jacek Dzięcielak wcześniej pełnił istotne role na polskim rynku reklamowym: CEO domu mediowego Havas Media, CEO Double Check – audytora mediowego oraz CEO Media Impact Polska (spółki sprzedażowej mediów Grupy Onet.pl oraz RAS Polska). Pracując dla tych podmiotów zdobył szereg unikalnych doświadczeń po różnych stronach rynku pozwalających mu na eksperckie, unikalne oraz praktyczne doświadczenie w zakresie mediów reklamowych. Jacek Dzięcielak ukończył University of Calgary (MBA) oraz General Management Programme w INSEAD/CEDEP we Francji.

14:10-14:45

Brand Purpose – going to public or going to purpose?

Czyli o roli sustainability w budowaniu marek. Czy i dlaczego od marek oczekujemy więcej? Jak ESG wpływa na ich postrzeganie?

Spójne działania zamiast deklaracji – przykłady marek wyznaczających standardy.

Brand Experience na nowo czyli o budowaniu społeczności wokół marki i jej Purpose.

 

dr Anna Niewiadomy, Manager, Deloitte Digital

dr Marta Karwacka, Senior Manager, Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte

dr Marta Karwacka

dr Marta Karwacka

Senior Manager, Sustainability Consulting, Deloitte

Socjolożka biznesu, Liderka Zrównoważonego Rozwoju wg. Forbes Women. od 17 lat zawodowo związana z tematem zrównoważonego rozwoju. Wspiera duże firmy w transformacji ESG m.in.  w budowaniu strategii ESG (environmental, social i governance), raportowaniu, wdrażaniu cyrkularnych rozwiązań i w komunikacji z rynkiem. Od 2014 roku na blogu How to Wear Fair promuje temat odpowiedzialnej mody i zrównoważonej konsumpcji, a jej zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze mody zostało wyróżnione przez Magazyn ELLE statuetką ELLE Style Awards 2018. Wykłada na studiach podyplomowych m.in na Akademii Leona Koźmińskiego, jest jurorką wielu konkursów poświęconych odpowiedzialnej konsumpcji, cyrkularnej gospodarce czy społecznej odpowiedzialności biznesu. W 2013 roku jej praca doktorska na temat współpracy międzysektorowej otrzymała I nagrodę w prestiżowym  konkursie Verba Veritatis. Jest autorką pierwszej na polskim rynku książki poświęconej współpracy firm z organizacjami pozarządowymi przy projektach zaangażowanych społecznie i środowiskowo  ("Siła współpracy”). Współtworzyła pierwszą w Polsce inicjatywę promującą circular economy - Koalicję na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY. 

dr Anna Niewiadomy

dr Anna Niewiadomy

Manager, Deloitte Digital

Manager z 11-letnim doświadczeniem w zakresie tworzenia strategii pozycjonowania marek, opracowywania nowych marek i koncepcji produktów, procesów rebrandingowych, a także badań konsumenckich, kulturowych i kategorii. W maju 2021 roku dołączyła do zespołu Brand & Advisory Marketing Deloitte. Wcześniej przez cztery lata pracowała w dziale Strategii Marki w PwC. Doświadczenie zdobywała w firmach specjalizujących się w strategiach marek, innowacjach produktowych i analizach forsightowych (Stratosfera Added Value, BNA, Semiotic Solutions Polska).

14:45-15:00

Przerwa kawowa i networking

15:00-15:35

Influencer Marketing - w czym tkwi jego siła i jaka czeka go przyszłość po rekomendacjach UOKiKu? Czyli skuteczny Influencer Marketing w reklamowych ramach.

Influencer Marketing w liczbach.

 

Jak korzystać z Influencer Marketingu jako efektywnego narzędzia w kontekście najbliższych lat (kryzysu)?

 

Od scamów i wojennej propagandy, do bezpiecznego budowania marek i realnego zwiększania sprzedaży – czyli do czego może dziś służyć Influencer Marketing.

 

Rekomendacje Prezesa UOKiK – konsekwencje dla marek i agencji wraz z przykładami poprawnego oznaczania materiałów komercyjnych. 

 

O czym należy pamiętać, czyli 7 prostych zasad dla Influencer Marketingu!

 

Maciej Dutkowski, Partner & Chief Creative Officer, Stor9_

Marek Myślicki, Chief Growth Officer, Stor9_ i szef Grupy Roboczej Influencer Marketing IAB Polska, odpowiedzialnej m.in. za opracowanie rekomendacji oznaczania współpracy reklamowej przez influencerów i publikację "Przewodnika po Influencer Marketingu IAB Polska"

Marek Myślicki

Marek Myślicki

Chief Growth Officer Stor9_

Doświadczony w kampaniach z wykorzystaniem oraz kreowaniu produktów z influencerami i gwiazdami. Doświadczenie zdobywał m.in w MTV Polska, Discovery Media, Abstra oraz GetHero. Przewodniczący Grupy Roboczej Influencer Marketing w IAB Polska w ramach której koordynuję pracę nad materiałami poświęconymi influencer marketingowi oraz uczestniczy w tworzeniu rekomendacji i samoregulacji dla rynku. 

Maciej Dutkowski

Maciej Dutkowski

Partner & Chief Creative Officer w agencji Stor9_

Doświadczony strateg i twórca kampanii komunikacyjnych w obszarze social media/digital. Od lat zajmuje się komunikacją marek, pełniąc odpowiednio funkcje Head of Social Media w McCann Worldgroup, a następnie Creative Group Head w Isobar Poland. Odpowiada także za stworzenie strategii komunikacji na kanałach social media Roberta i Anny Lewandowskich, oraz licznych Klientów Stor9_. 

 

15:35-16:10

Wyprawa po złote runo. W drodze do pomiaru crossmediowego.

Badania wobec oczekiwań i wyzwań zmieniającego się rynku mediowego.

Zróżnicowane ścieżki do uniwersalnego pomiaru - na przykładzie innych rynków.

Rozwój badania telemetrycznego w Polsce.

 

Czyli wszystko, co o pomiarze crossmediowym dziś i jutro potrzebujemy wiedzieć.

 

Agnieszka Gosiewska, Managing Director, Nielsen Polska

Agnieszka Gosiewska

Agnieszka Gosiewska

Managing Director - Nielsen Polska

W Nielsen od 2007 roku. Pracując na różnych stanowiskach kierowała zespołami, wdrażała nowe produkty oraz współpracowała z klientami w większości obszarów działalności firmy na rynku polskim i europejskim. Od 2017 roku odpowiadała za rozwój projektów strategicznych i kierowanie zespołem Client Service, zaś od lipca 2019 roku zarządza całością badań Nielsen Media. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Polsce. Członkini zarządu Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku. 

16:15-16:50

Od Brand Safety do Responsible Advertising – jak odpowiedzialnie i efektywnie poruszać się w świecie reklamy online? 

Od Brand Safety do Brand Responsibility – jak odpowiedzialna reklama wpływa na efektywność biznesową? 

Dlaczego Attention staje się nowym wskaźnikiem efektywności reklam online, świadczącym o odpowiedzialności reklamodawców.

 

Artur Wójcik, Strategic Account Director, Teads

Katarzyna Kabiesz, Research & Insights Manager CEE, Teads

Artur Wójcik

Artur Wójcik

Strategic Account Director, Teads

Artur Wójcik w zespole sprzedaży platformy mediowej Teads zajmuje się rozwijaniem relacji z kluczowymi klientami i skalowaniem współpracy w ramach globalnych partnerstw biznesowych (JBP). Poprzednio przez ostatnie 3 lata, był Dyrektorem Zarządzającym w domu mediowym Euvic Media (ex Clickad Interactive).  Wcześniej pracował w OMD, gdzie jako Business Strategy Director stworzył i kierował hubem pracującym dla UPC (Liberty Global) na rynkach CEE.  Wcześniej odpowiadał za media w BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska), był także m.in. strategic planning directorem w MullenLowe MediaHub i szefem zespołu pracującego dla Procter&Gamble w Mediacom Warszawa. Pracował w agencjach mediowych dla takich klientów jak T-Mobile, Danone, GSK, Bahlsen, Unilever, UPC, Suzuki, OBI, Nivea, Showmax, Perfetti van Melle. Wójcik jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Katarzyna Kabiesz

Katarzyna Kabiesz

Research & Insights Manager CEE, Teads

Katarzyna Kabiesz w ramach struktur globalnych Teads Intelligence zajmuje się strategicznym i operacyjnym zarządzaniem bieżącymi projektami badawczymi i pomiarowymi, realizowanymi dla klientów oraz ich dalszym rozwojem na rosnących rynkach Europy Środowo-Wschodniej oraz w krajach nordyckich. Odpowiada także za rozwijanie i utrzymywanie relacji z zewnętrznymi dostawcami badań - zarówno lokalnymi, jak i globalnymi, w tym dostawcami danych na platformach. Poprzednio przez ponad dwa lata pracowała w zespole data science Publicis Groupe, gdzie jako data lead, a następnie business development manager zajmowała się projektami mar-techowymi, danowymi i badawczymi dla kluczowych klientów. Wcześniej była związana m.in. z PKO BP i Orange Polska, zajmowała się tworzeniem i realizacją strategii marketingowych, obszarem market & consumer intelligence oraz zarządzaniem marką i komunikacją. W branży marketingowej ma ponad 20 lat doświadczenia.

 

16:50

Zakończenie

Podsumowanie i zamknięcie spotkania.

Nasi prelegenci

Iwona Jaśkiewicz-Kundera

Chief Investment Officer, Publicis Groupe Polska

Iwona Jaśkiewicz-Kundera

Chief Investment Officer, Publicis Groupe Polska

Rozpoczęła karierę w branży marketingowej w 1999 r. dołączając do agencji mediowej Optimedia. W 2002 r. została dyrektorką działu zakupu mediów. W 2014 r. objęła stanowisko Chief Buying Officera w ZenithOptimedia Group. Od 2016 r. pełniła funkcję Chief Buying Officera w Publicis Media, by w 2018 r. awansować na stanowisko Chief Investment Officera i członka Zarządu Publicis Groupe. Kieruje blisko 100 osobowym zespołem, który tworzy i realizuje strategie negocjacyjne i handlowe, buduje portfolio własnych produktów mediowych dla Agencji i Klientów grupy (APEX), zajmuje się działaniami reklamowymi w modelu programmatikowym (PM Precission) i realizuje bezpośredni zakup kampanii telewizyjnych dla wybranych reklamodawców (BET).

Prelegentka Polzak Marketing 2022
9:15-10:00

Panorama rynku mediowego 2022

Inflacja w mediach, aktywność reklamowa marek podczas wojny, wydatki na reklamę vs decyzje konsumentów w kryzysie, nowe modele sprzedaży mediów.

Krajobraz po wprowadzeniu nowego panelu telemetrycznego, DAI, refarming, potencjał reklam w e-commerce i na VOD.

Raporty, analizy i porównania.

Czyli wszystko, co o rynku reklamy 2022 i 2023 powinien wiedzieć reklamodawca.

Iwona Jaśkiewicz-Kundera

dr Marta Karwacka

Senior Manager, Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte

dr Marta Karwacka

Senior Manager, Sustainability Consulting Central Europe, Deloitte

Socjolożka biznesu, Liderka Zrównoważonego Rozwoju wg Forbes Women. od 17 lat zawodowo związana z tematem zrównoważonego rozwoju. Wspiera duże firmy w transformacji ESG m.in.  w budowaniu strategii ESG (environmental, social i governance), raportowaniu, wdrażaniu cyrkularnych rozwiązań i w komunikacji z rynkiem. Od 2014 roku na blogu How to Wear Fair promuje temat odpowiedzialnej mody i zrównoważonej konsumpcji, a jej zaangażowanie w promowanie zrównoważonego rozwoju w sektorze mody zostało wyróżnione przez Magazyn ELLE statuetką ELLE Style Awards 2018. Wykłada na studiach podyplomowych m.in na Akademii Leona Koźmińskiego, jest jurorką wielu konkursów poświęconych odpowiedzialnej konsumpcji, cyrkularnej gospodarce czy społecznej odpowiedzialności biznesu. 

W 2013 roku jej praca doktorska na temat współpracy międzysektorowej otrzymała I nagrodę w prestiżowym konkursie Verba Veritatis. Jest autorką pierwszej na polskim rynku książki poświęconej współpracy firm z organizacjami pozarządowymi przy projektach zaangażowanych społecznie i środowiskowo  ("Siła współpracy”). Współtworzyła pierwszą w Polsce inicjatywę promującą circular economy – Koalicję na rzecz Gospodarki Obiegu Zamkniętego RECONOMY. 

Prelegentka Polzak Marketing 2022
10:50-11:25

Zrównoważony rozwój – epidemia idei – co to takiego ESG i dlaczego nie można go już dłużej ignorować?

Nowa rzeczywistość dla firm i łańcucha dostaw.

Ryzyka i szanse dla wielkich i małych firm ze zrównoważoną strategią.

Jak ignorowanie lub zaangażowanie w ESG może się przyczynić do kryzysu marki lub zbudowania wartości biznesu?

Co na to konsumenci?

Przykłady firm, wyniki badań konsumenckich, nowe modele biznesowe i regulacje (CSRD, taksonomia, CRDD, ROP). 

dr Marta Karwacka

Jan Mosiejczuk

Strategy, Brand and Communication Expert, Sustainable Brands Poland

Jan Mosiejczuk

Strategy, Brand and Communication Expert, Sustainable Brands Poland

Ponad 25 lat doświadczenia w mediach, reklamie i transformacji marek. Dyrektor strategii i planowania, doświadczony menedżer i lider zespołów o udokumentowanych rezultatach w tworzeniu marek i skutecznych kampanii dla sektorów FMCG, telekomunikacji, motoryzacji, bankowości (Dentsu, Carat, Grey, Saatchi&Saatchi, Y&R, Leo Burnett, Publicis). Stał na czele zintegrowanych zespołów i projektów realizowanych w Polsce i Europie Centralnej. Autor wielu koncepcji kreatywnych, wyróżniających się briefów kreatywnych, koncepcji produktów i platform komunikacyjnych. Zna i w praktyce stosuje narzędzia oraz metody badawcze i projektowe. Tworzył strategie komunikacji i reklamy dla wiodących kampanii CSR i Projektów Społecznych w Polsce – w tym dla Danone „Podziel się Posiłkiem”; Amnesty International - #uwolnijprawde; Centrum Praw Kobiet - „STOP Kobietobójstwu!”; Fundacja Dzieci Niczyje - ”Dziecko w sieci”. Pasjonat brandingu i komunikacji, komentator i opiniodawca rynku mediów i reklamy w Press, Forbes, M&MP, TVP, Brief, Marketer+, serwis finansowy Reuter’s. Wykładowca akademicki WSZ/POU w Katedrze Marketingu i Reklamy.

Prelegent Polzak Marketing 2022
11:30-12:05

Brands for Good

9 zrównoważonych zachowań w kierunku nowego stylu życia.

Czy my konsumenci postępujemy odpowiedzialnie?

Jakie postawy prezentujemy? 

Jaką mamy motywację do zmiany i jakie są nasze oczekiwanie wobec marek, które znamy i których używamy?

Wyniki badania Socio-Cultural Trend Tracker 2022. 

Jan Mosiejczuk

Mateusz Głowacki

Dyrektor Badań Ilościowych, IPSOS Poland

Mateusz Głowacki

Dyrektor Badań Ilościowych, IPSOS Poland

Psycholog (absolwent Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych na UW). W badaniach od roku 2003, z krótką przerwą na rok w dziale marketingu po stronie klienta (Mars, Inc.). Przez ponad 3 lata mieszkał i pracował w Pradze; mówi płynnie po czesku. W Ipsos przez 5 lat kierował działem badań reklamy. Aktualnie specjalizuje się w strategicznych badaniach marki, badaniach innowacji i badaniach procesów zakupowych. Doświadczony moderator warsztatów aktywacyjnych i kreatywnych.

Prelegent Polzak Marketing 2022
11:30-12:05

Brands for Good

9 zrównoważonych zachowań w kierunku nowego stylu życia.

Czy my konsumenci postępujemy odpowiedzialnie?

Jakie postawy prezentujemy? 

Jaką mamy motywację do zmiany i jakie są nasze oczekiwanie wobec marek, które znamy i których używamy?

Wyniki badania Socio-Cultural Trend Tracker 2022. 

Mateusz Głowacki

Tomasz Pawlikowski

Member of Global Advisory Board Sustainable Brands

Tomasz Pawlikowski

Member of Global Advisory Board Sustainable Brands

Pionier branży marketingowej i reklamowej w Europie Środkowej i Wschodniej. W czasie swojej ponad 30 letniej kariery pracował dla największyc globalnych marek i zarządzał agencjami Publicis, Optimedia, Leo Burnett i Saatchi & Saatchi tworząc struktury Publicis Groupe, jednej z największych grup komunikacyjnych na świecie. Zarządzane i inspirowane przez niego organizacje w innych krajach przekształciły się w czołowych graczy komunikacyjnych na swoich rynkach. Pozyskał dla Grupy wiele talentów i niezależnych agencji, które stały się częścią tej organizacji. W ostatnim czasie budował innowacyjne rozwiązania w różnych wymiarach biznesowych, w tym e-commerce. Indywidualnie pomaga zarządom marketerów i menedżerom C-Level. Dziś, po długiej karierze, poświęcił swój talent i wiedzę operacyjną na zrównoważoną transformację marek. Wierzy w kluczową rolę marki w inspirowaniu i zmienianiu otaczającego nas świata, aby chronić go dla następnych pokoleń. Nieustannie poszukuje również sposobów angażowania konsumentów w podróż transformacji marki, ponieważ obie strony mają wzajemny, silny wpływ na ten proces. Jest absolwentem Psychologii, Zarządzania i Executive Business Coaching.

Prelegent Polzak Marketing 2022
12:55-13:30

Sustainable Marketing – rola marketingu w kształtowaniu zrównoważonego stylu życia?

Zrównoważony rozwój napędza biznes i innowacje, a także wydajność operacyjną, mniejsze zużycie energii i zmniejszenie odpadów. To właśnie rolą marketing jest opowiedzieć o tym odbiorcom i światu w wiarygodny i autentyczny sposób.

Ad Net Zero i Sustainable Brand Book – co robić a czego unikać?

Czyli o marketingu odpowiedzialnym i zrównoważonym w dobie kryzysu klimatycznego i energetycznego.

Tomasz Pawlikowski

Jacek Dzięcielak

CEO DGTAL - Media Management & Consulting

Jacek Dzięcielak

CEO DGTAL - Media Management & Consulting

Jacek Dzięcielak jest jednym z uznanych autorytetów na polskim rynku mediowym. Od 6 lat prowadzi firmę DGTAL Sp. z o.o., która specjalizuje się w profesjonalnym doradztwie na rzecz podmiotów wymagających efektywnych rozwiązań w zakresie: zapewnienia skutecznej komunikacji mediowej, strategii mediowych oraz optymalizacji kosztu zakupu mediów - we wszystkich mediach, ze szczególnym uwzględnieniem mediów digital. W ramach DGTAL realizował projekty strategiczne, doradcze oraz szkoleniowe między innymi dla takich firm jak: Google, Allegro, Play, Castorama, Bayer, Polsat Media, Kompania Piwowarska, Philips, Komfort czy Wawel. Jacek Dzięcielak wcześniej pełnił istotne role na polskim rynku reklamowym: CEO domu mediowego Havas Media, CEO Double Check – audytora mediowego oraz CEO Media Impact Polska (spółki sprzedażowej mediów Grupy Onet.pl oraz RAS Polska). Pracując dla tych podmiotów zdobył szereg unikalnych doświadczeń po różnych stronach rynku pozwalających mu na eksperckie, unikalne oraz praktyczne doświadczenie w zakresie mediów reklamowych. Jacek Dzięcielak ukończył University of Calgary (MBA) oraz General Management Programme w INSEAD/CEDEP we Francji.

Prelegent Polzak Marketing 2022
13:30-14:05

Szanse i wyzwania programatycznego i automatycznego zakupu mediów

Specyfika zakupu programatycznego w kontekście wyzwań zarówno zakupów, jak i marketingu. 

Praktyczne ujęcie zakresu nowoczesnych systemów zakupowych w polskich realiach rynkowych.

Praktyczne wskazówki, w jaki sposób podchodzić do zakupu usług na platformach do zakupu automatycznego.

Jacek Dzięcielak

dr Anna Niewiadomy

Manager, Deloitte Digital

dr Anna Niewiadomy

Manager, Deloitte Digital

Manager z 11-letnim doświadczeniem w zakresie tworzenia strategii pozycjonowania marek, opracowywania nowych marek i koncepcji produktów, procesów rebrandingowych, a także badań konsumenckich, kulturowych i kategorii. W maju 2021 roku dołączyła do zespołu Brand & Advisory Marketing Deloitte. Wcześniej przez cztery lata pracowała w dziale Strategii Marki w PwC. Doświadczenie zdobywała w firmach specjalizujących się w strategiach marek, innowacjach produktowych i analizach forsightowych (Stratosfera Added Value, BNA, Semiotic Solutions Polska).

Prelegentka Polzak Marketing 2022
14:10-14:45

Brand Purpose – going to public or going to purpose?

Czyli o roli sustainability w budowaniu marek.

Czy i dlaczego od marek oczekujemy więcej?

Jak ESG wpływa na ich postrzeganie?

Spójne działania zamiast deklaracji – przykłady marek wyznaczających standardy.

Brand Experience na nowo czyli o budowaniu społeczności wokół marki i jej Purpose.

dr Anna Niewiadomy

Marek Myślicki

Chief Growth Officer, Stor9_

Marek Myślicki

Chief Growth Officer, Stor9_

Doświadczony w kampaniach z wykorzystaniem oraz kreowaniu produktów z influencerami i gwiazdami. Doświadczenie zdobywał m.in w MTV Polska, Discovery Media, Abstra oraz GetHero. Przewodniczący Grupy Roboczej Influencer Marketing w IAB Polska w ramach której koordynuję pracę nad materiałami poświęconymi influencer marketingowi oraz uczestniczy w tworzeniu rekomendacji i samoregulacji dla rynku. 

Prelegent Polzak Marketing 2022
15:00-15:35

Influencer Marketing - w czym tkwi jego siła i jaka czeka go przyszłość po rekomendacjach UOKiKu? Czyli skuteczny Influencer Marketing w reklamowych ramach.

Influencer Marketing w liczbach.

Jak korzystać z Influencer Marketingu jako efektywnego narzędzia w kontekście najbliższych lat (kryzysu)? 

Od scamów i wojennej propagandy, do bezpiecznego budowania marek i realnego zwiększania sprzedaży – czyli do czego może dziś służyć Influencer Marketing.

Rekomendacje Prezesa UOKiK – konsekwencje dla marek i agencji wraz z przykładami poprawnego oznaczania materiałów komercyjnych. 

O czym należy pamiętać, czyli 7 prostych zasad dla Influencer Marketingu!

Marek Myślicki

Maciej Dutkowski

Partner & Chief Creative Officer, Stor9_

Maciej Dutkowski

Partner & Chief Creative Officer, Stor9_

Doświadczony strateg i twórca kampanii komunikacyjnych w obszarze social media/digital. Od lat zajmuje się komunikacją marek, pełniąc odpowiednio funkcje Head of Social Media w McCann Worldgroup, a następnie Creative Group Head w Isobar Poland. Odpowiada także za stworzenie strategii komunikacji na kanałach social media Roberta i Anny Lewandowskich, oraz licznych Klientów Stor9_. 

Prelegent Polzak Marketing 2022
15:00-15:35

Influencer Marketing - w czym tkwi jego siła i jaka czeka go przyszłość po rekomendacjach UOKiKu? Czyli skuteczny Influencer Marketing w reklamowych ramach.

Influencer Marketing w liczbach.

Jak korzystać z Influencer Marketingu jako efektywnego narzędzia w kontekście najbliższych lat (kryzysu)? 

Od scamów i wojennej propagandy, do bezpiecznego budowania marek i realnego zwiększania sprzedaży – czyli do czego może dziś służyć Influencer Marketing.

Rekomendacje Prezesa UOKiK – konsekwencje dla marek i agencji wraz z przykładami poprawnego oznaczania materiałów komercyjnych. 

O czym należy pamiętać, czyli 7 prostych zasad dla Influencer Marketingu!

Maciej Dutkowski

Agnieszka Gosiewska

Managing Director, Nielsen Polska

Agnieszka Gosiewska

Managing Director, Nielsen Polska

W Nielsen od 2007 roku. Pracując na różnych stanowiskach kierowała zespołami, wdrażała nowe produkty oraz współpracowała z klientami w większości obszarów działalności firmy na rynku polskim i europejskim. Od 2017 roku odpowiadała za rozwój projektów strategicznych i kierowanie zespołem Client Service, zaś od lipca 2019 roku zarządza całością badań Nielsen Media. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej w Polsce. Członkini zarządu Organizacji Firm Badania Opinii i Rynku. 

Prelegentka Polzak Marketing 2022
15:35-16:10

Wyprawa po złote runo. W drodze do pomiaru crossmediowego.

Badania wobec oczekiwań i wyzwań zmieniającego się rynku mediowego.

Zróżnicowane ścieżki do uniwersalnego pomiaru - na przykładzie innych rynków.

Rozwój badania telemetrycznego w Polsce.

Czyli wszystko, co o pomiarze crossmediowym dziś i jutro potrzebujemy wiedzieć.

Agnieszka Gosiewska

Katarzyna Kabiesz

Research & Insights Manager CEE, Teads

Katarzyna Kabiesz

Research & Insights Manager CEE, Teads

Katarzyna Kabiesz w ramach struktur globalnych Teads Intelligence zajmuje się strategicznym i operacyjnym zarządzaniem bieżącymi projektami badawczymi i pomiarowymi, realizowanymi dla klientów oraz ich dalszym rozwojem na rosnących rynkach Europy Środowo-Wschodniej oraz w krajach nordyckich. Odpowiada także za rozwijanie i utrzymywanie relacji z zewnętrznymi dostawcami badań - zarówno lokalnymi, jak i globalnymi, w tym dostawcami danych na platformach. Poprzednio przez ponad dwa lata pracowała w zespole data science Publicis Groupe, gdzie jako data lead, a następnie business development manager zajmowała się projektami mar-techowymi, danowymi i badawczymi dla kluczowych klientów. Wcześniej była związana m.in. z PKO BP i Orange Polska, zajmowała się tworzeniem i realizacją strategii marketingowych, obszarem market & consumer intelligence oraz zarządzaniem marką i komunikacją. W branży marketingowej ma ponad 20 lat doświadczenia.

Prelegentka Polzak Marketing 2022
16:15-16:50

Od Brand Safety do Responsible Advertising – jak odpowiedzialnie i efektywnie poruszać się w świecie reklamy online?

Od Brand Safety do Brand Responsibility – jak odpowiedzialna reklama wpływa na efektywność biznesową? 

Dlaczego Attention staje się nowym wskaźnikiem efektywności reklam online, świadczącym o odpowiedzialności reklamodawców.

Katarzyna Kabiesz

Artur Wójcik

Strategic Account Director, Teads

Artur Wójcik

Strategic Account Director, Teads

Artur Wójcik w zespole sprzedaży platformy mediowej Teads zajmuje się rozwijaniem relacji z kluczowymi klientami i skalowaniem współpracy w ramach globalnych partnerstw biznesowych (JBP).

Poprzednio przez ostatnie 3 lata, był Dyrektorem Zarządzającym w domu mediowym Euvic Media (ex Clickad Interactive). Wcześniej pracował w OMD, gdzie jako Business Strategy Director stworzył i kierował hubem pracującym dla UPC (Liberty Global) na rynkach CEE.  Wcześniej odpowiadał za media w BZ WBK (obecnie Santander Bank Polska), był także m.in. strategic planning directorem w MullenLowe MediaHub i szefem zespołu pracującego dla Procter&Gamble w Mediacom Warszawa. Pracował w agencjach mediowych dla takich klientów jak T-Mobile, Danone, GSK, Bahlsen, Unilever, UPC, Suzuki, OBI, Nivea, Showmax, Perfetti van Melle.

Wójcik jest absolwentem Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Prelegent Polzak Marketing 2022
16:15-16:50

Od Brand Safety do Responsible Advertising – jak odpowiedzialnie i efektywnie poruszać się w świecie reklamy online?

Od Brand Safety do Brand Responsibility – jak odpowiedzialna reklama wpływa na efektywność biznesową? 

Dlaczego Attention staje się nowym wskaźnikiem efektywności reklam online, świadczącym o odpowiedzialności reklamodawców.

Artur Wójcik

Magdalena Kozanowska

Managing Director & Partner, 180heartbeats + JUNG v. MATT

Magdalena Kozanowska

Managing Director & Partner, 180heartbeats + JUNG v. MATT

Absolwentka SGH i Akademii Psychologii Przywództwa w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej.

Od 25 lat związana z reklamą i marketingiem. 

Od 2018 roku dyrektor zarządzająca i partner 180heartbeats + Jung von Matt.  Prowadzone przez nią zespoły zdobyły ponad 60 nagród i wyróżnień w konkursach branżowych w Polsce i na świecie, m.in. Agencja Roku 2020 i 2022 KTR, Best of Communication i Best of Cherity KTR, Effie, Golden Dragon (Agencja Roku 2018) na Golden Drum, Mixx Awards, Innovation Awards, One Show, D&AD i wiele innych.

Członkini komitetu Effie 2019, jurorka Effie w kategoriach Longterm oraz React & Sustain 2020. Jurorka Innovation Awards 2015. Prelegentka Forum IAB 2022 oraz jurorka EuroEffie 2022.

Doświadczenie marketingowe zdobywała w Leo Burnett, Saatchi&Saatchi oraz J. Walter Thompson, gdzie zakwalifikowała się do międzynarodowego programu „Hi Potential Leadership” sieci WPP (jako jedna z 3 pracowników w regionie CEE i jedna z 48 pracowników na świecie).

Prelegentka Polzak Marketing 2022
10:00-10:35

Czy zaangażowanie społeczne może być efektywne w komunikacji? CASE STUDY kampanii YES “Jestem kobietą”.

Co jest ważne w czasach wrażliwości społecznej – komunikacja oparta o racjonalne argumenty czy wzbudzająca emocje i angażująca społecznie?

Jak wyglądał proces wyboru partnera do współpracy z marką YES?

Jak powstała kampania YES: potrzeba, insight, idea kreatywna i rozwiązanie.

Kampania i jej efekty z porównaniem do okresu pandemii.

Nagrody KTR i Effie – podsumowanie.

Magdalena Kozanowska

Marcin Gaworski

CEO & PARTNER, 180heartbeats + JUNG v. MATT

Marcin Gaworski

CEO & PARTNER, 180heartbeats + JUNG v. MATT

Partner, współzałożyciel niezależnej agencji kreatywnej 180heartbeats + Jung v Matt. Najlepszej agencji kreatywnej w Polsce (KTR 2022 i 2020), 2giej najlepszej agencji Effie 2022, 10. najlepszej niezależnej agencji reklamowej na Świecie (Cannes Lions 2019), AdMan X-lecia w plebiscycie Ad/WoMen 2021. Partner filmowego domu produkcyjnego F25. Współtwórca start-upu NapoleonCat, ekspert ds. internetu i mobile w inkubatorze BonusCard, członek rady ekspertów ośrodka dialogu i analiz ThinkTank, Rady Nadzorczej Stowarzyszenia Agencji Reklamowych. Aktywny promotor i wykładowca marketingu internetowego jako ważnej gałęzi gospodarki oraz ciekawej pracy dla młodzieży.

Prelegent Polzak Marketing 2022
10:00-10:35

Czy zaangażowanie społeczne może być efektywne w komunikacji? CASE STUDY kampanii YES “Jestem kobietą”.

Co jest ważne w czasach wrażliwości społecznej – komunikacja oparta o racjonalne argumenty czy wzbudzająca emocje i angażująca społecznie?

Jak wyglądał proces wyboru partnera do współpracy z marką YES?

Jak powstała kampania YES: potrzeba, insight, idea kreatywna i rozwiązanie.

Kampania i jej efekty z porównaniem do okresu pandemii.

Nagrody KTR i Effie – podsumowanie.

Marcin Gaworski

Mariusz Gerałtowski

Prezes Zarządu PSML

Mariusz Gerałtowski

Prezes Zarządu PSML

Lider funkcji i organizacji, pasjonat rozwijania talentów i zespołów. Absolwent MBA z ponad 25 letnim doświadczeniem w korporacjach (P&G, Pepsico, GSK, Novartis, Fujitsu) i globalnymi odpowiedzialnościami za zakupy Marketingowe. Przez 8 lat pracował w Szwajcarii, kierując funkcją na poziomie regionu (Emerging Growth Markets, Europe) oraz globalnym. Realizował transformacyjne programy dla funkcji zakupowych, buduje i realizuje strategie dla organizacji i przedsięwzięć w ramach PSML. Ma głęboką wiarę w kapitał ludzki i aspirację budowania z Polski centrum kompetencji łańcucha dostaw na skalę Europy. Jako prezes zarządu PSML zainicjował między innymi programy angażujące środowisko biznesowe w procesy edukacyjne jak Top Young 100, czy program Dialog IT budujący nowy model kompetencji uczestników procesów przetargowych.

Prelegent Polzak Marketing 2022
9:00-9:15

Otwarcie konferencji

Powitanie uczestników i otwarcie konferencji Polzak Marketing 2022.

Mariusz Gerałtowski

Paweł Tyszkiewicz

Dyrektor Zarządzający SAR

Paweł Tyszkiewicz

Dyrektor Zarządzający SAR

59 lat, Magister Filozofii, pracował jak konsul (1991-1996) w Los Angeles i Montrealu. Założyciel i Dyrektor Generalny (1996-2000) firmy Polonia Cup - organizator Mistrzostw Polski w Wyścigach Motocyklowych i importer motocykli Ducati. Pracował (2000-2003) jako manager i trener w firmach szkoleniowych Cedho i Chiltern. Od 2003 zarządza Stowarzyszeniem Komunikacji Marketingowej SAR. W latach 2005-2021 członek zarządu ZKDP, w latach 2007-2009 Prezes Rady Reklamy. Od 2010 jest członkiem Komitetu Krajowych Stowarzyszeń EACA - Europejskiego Stowarzyszenia Agencji Komunikacji Marketingowej z siedzibą w Brukseli. Od 2021 Przewodniczącym Rady Partnerów Effie.

Prelegent Polzak Marketing 2022
9:00-9:15

Otwarcie konferencji

Powitanie uczestników i otwarcie konferencji.

Paweł Tyszkiewicz
Strzałka nawigacyjna do przodu
Strzałka nawigacyjna do tyłu